עירית חרט, ספרי לנו על עצמך?

יש לי תואר ראשון בכלכלה מהאוניברסיטה העברית ואני עובדת באוניברסיטה משנת 1993. התחלתי כשהייתי סטודנטית בשנה ב’ בחלקיות משרה כעוזרת ולאחר מכן כרכזת במשרדי החוג להיסטוריה. בסיום הלימודים התחלתי לעבוד במחלקת תקציבים וכלכלה של האוניברסיטה  ולאחר מכן כחשבת בית הספר להנדסה ומדעי המחשב. בהמשך עברתי לתפקיד המנהלת האדמיניסטרטיבית של המרכז לחינוך יהודי ומשם לניהול הרשות למחקר ופיתוח. אחרי קדנציה כעוזרת בכירה למנכ”ל האוניברסיטה עברתי לתפקידי הנוכחי ,דיקן משנה של דיקנט הסטודנטים, תפקיד שאני ממלאה כבר שבע שנים.

יש לי שתי בנות, גם הן בוגרות האוניברסיטה העברית – האחת סיימה תואר ראשון בהצטיינות יתרה במדעי הצמח, והשנייה מסיימת בימים אלו לימודי פסיכולוגיה ומזרח אסיה. הבנות שלי הן בעצם דור שלישי באוניברסיטה העברית משום שגם אבי בוגר בכלכלה של האוניברסיטה, כך שיש לנו שורשים חזקים כאן.

אני גרה במודיעין ב-15 השנים האחרונות, ואני מאוד אוהבת לטייל בעולם, בעיקר טיולים אתגריים- צלילה, טיולי ג’יפים, טרקים ועוד. הטיול האחרון שלנו היה סובב אנאפורמה, כאשר חזרנו לארץ בשביעי באוקטובר. בעלי ואני משתדלים לעשות עכשיו את כל מה שלא הספקנו לעשות אחרי הצבא (צוחקת). אנחנו מקווים, אם יתאפשר, שבחגים הבאים ניסע לאקוודור וגלפאגוס. מלבד האהבה שלי לטבע, אני מאוד אוהבת חיות. במהלך השנים גידלתי בבית חתול ושתי כלבות, שמאוחר יותר המליטו וכך יצא שגידלנו 17 גורים חמודים של קוקר ספניאל אנגלי. מלבד זאת, אני מאוד אוהבת לאפות, בעיקר קינוחים ואם אפשר שיהיו עם שוקולד. הקולגות והמשפחה מאוד נהנים מהמטעמים שאני מכינה בכל אירוע.

מה הכי חשוב לך לקדם במסגרת תפקידך כדירקטור?

אני מכהנת כחברה בדירקטוריון של החברה מזה שבע שנים וזו הקדנציה השלישית שלי. בפעם הראשונה שהתמודדתי, עשיתי זאת משום שהיה לי חשוב שיהיה גיוון מגדרי בדירקטוריון החברה. אני זוכרת שנכנסתי לאתר של החברה וראיתי שהדירקטוריון מורכב מגברים בלבד. זה היה לי מאוד מוזר בגלל שבסגל המנהלי, עליו אני נמנית, יש רוב משמעותי של נשים והיה לי חשוב שיהיה ייצוג לכך בדירקטוריון הקופה שעובדת עבור עובדי האוניברסיטה, ביניהם גם נשות הסגל המנהלי. מחוץ למליאת הדירקטוריון, אני פעילה כבר זמן רב בוועדת המינהל, וכיום אני יושבת ראש הוועדה.  בתקופה זו עשינו לא מעט שינויים ארגוניים כדי שהחברה תהיה בתחרות אמיתית מול השוק ותצליח לספק אלטרנטיבה עבור עובדי האוניברסיטה.

אם הינו לוקחים אותך אחורה בזמן… מה היית עושה אחרת?

אולי הייתי חוזרת לחלום ילדות שלי להיות וטרינרית, במקום כלכלנית.

עצה פיננסית להווה שתהיה שווה זהב בעתיד?

לחסוך כל חודש קצת כסף כי בסוף הוא מצטבר להרבה, ועדיף להתחיל בגיל צעיר כמה שיותר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נגישות