האזור האישי
כניסה הרשמה עזרה צ'אט

אודות

לטבלת התשואות המלאה

חברת העתיד מנהלת קופות תגמולים, השתלמות ופיצויים המיועדות אך ורק לעובדי וגימלאי האוניברסיטה העברית ובני ובנות זוגם.

הקופות שייכות לעמיתים, מנוהלות על ידם ומיועדות לטובתם בלבד.

מטרת החברה היא כפולה – האחת: להניב תשואה גבוהה לעמיתיה;   השניה: להוריד את דמי הניהול.   מאז הקמתה לפני כשלושים שנה, מצליחה החברה לעמוד ביעדים אלו ולספק לעמיתיה חסכון ארוך טווח איכותי אך לא יקר.

    • החברה מאוגדת כ’חברה מוגבלת בערבות’, דהיינו: בעלי החברה הם עמיתי קופות הגמל וההשתלמות שמנוהלות על ידה. כך, למעשה, החברה היא התארגנות צרכנית ששייכת לצרכנים ומנוהלת על ידם ולטובתם בלבד.    
    • החברה מנוהלת על ידי דירקטוריון שנבחר מקרב העמיתים ועל ידם בלבד אחת למספר שנים.   כך, גם הבעלות וגם השליטה נמצאים בידי העמיתים.
    • תיק ההשקעות מנוהל בהכוונה ופיקוח של ועדת השקעות המורכבת מאנשי מקצוע מהמובילים בשוק ההון בישראל, ומניב לאורך זמן תשואות גבוהות, בסיכון נמוך יחסית (במונחי תנודתיות התשואה), ובדמי ניהול נמוכים ככל שניתן.
    • החברה פועלת תחת הרגולציה של רשות שוק ההון, ביטוח וחסכון, ומתנהלת בממשל תאגידי מוקפד.

לתרשים אחזקות לחץ כאן.
ארבעת הקופות והחברה המנהלת פועלות על פי כל הוראות הדין והרגולציה הקפדנית החלה על קופות הגמל, קרנות הפנסיה וחברות הביטוח בישראל.

כל מה שכדאי לדעת
על העתיד

הכירו את הדירקטוריון

בעל תואר ראשון בכלכלה ותואר שני במנהל עסקים (בהצטיינות) מהאוניברסיטה העברית בירושלים עם התמחות בשוק במימון ותזה על שוק המניות הישראלי. שירת בעבר ובהווה במשך עשרות שנים בדירקטוריון ובוועדותיו השונות של חברת הגמל. עבר בהצלחה את מבחני הרשות לני”ע לצורך קבלת רישיון יועץ השקעות ומנהל תיקים. פרש מהאוניברסיטה העברית לאחר 44 שנות שירות. שימש בעבר כיועץ נשיא האוניברסיטה העברית לתכנון אסטרטגי ובתפקיד קודם כסמנכ”ל כספים. היה פעיל במספר רב של וועדי מנהל בחברות ועמותות של האוניברסיטה העברית וגופים חיצוניים. פעיל בשוק ההשקעות הישראלי ומשמש היום כיועץ כלכלי ופיננסי של מספר גופים.

פרופ’ אייל וינטר הינו פרופ’ מן המניין במחלקה לכלכלה והמרכז לחקר הרציונליות באוניברסיטה העברית, ועומד בראש הקתדרה ע”ש סילברצווייג. היה מנהלו של המרכז לחקר הרציונליות, וראש המחלקה לכלכלה באוניברסיטה העברית. הוא משמש גם כראש הקטדרה על שם ברונר באוניברסיטת לנקסטר. שימש כפרופ’ מן המניין גם באוניברסיטת וושינגטון, אוניברסיטת מנצ’סטר והאוניברסיטה האירופאית בפירנצה. חתן פרס הומבולדט של ממשלת גרמניה למצויינות מחקרית. עבודותיו הופיעו בכתבי עת מובילים בכלכלה פסיכולוגיה ומנהל עסקים ומדע המדינה ובהם AER, Econometrica, ReStud, APSR, Management Science, Psychological Science ועוד. סיפרו “Feeling Smart” יצא בשמונה שפות ברחבי העולם, והומלץ ע”י שבעה חתני פרס נובל. חבר נבחר של מועצת האגודה הבינלאומית לתורת המשחקים. עמית נבחר של האגודה העולמית לתיאוריה כלכלית, הוזמן להציג את עבודותיו בלמעלה מ- 160 אוניברסיטאות ב-26 מדינות ברחבי העולם ובהם ברקלי, הרוארד, סטאנפורד, אוקספורד, פרינסטון וקיימברידג’. הוא יעץ למשרד האוצר, למשרד ראש הממשלה, למשרד התקשורת ומשרד השיכון, לצה”ל, ולחברות רבות בארץ ובעולם. כמו כן שימש וינטר חבר בפורום היועצים לשר האוצר שטייניץ. אייל וינטר שימש כחבר בוועדת ההשקעות בקרן והוא מכיר אותה היטב. כמו כן הוא הרצה בסדנאות רבות למשקיעים ולמנהלי תיקים בארץ ובחול וייעץ לחברות FinTech

בוגר האוניברסיטה העברית בכלכלה ומדע המדינה. כיהן בתפקידי ניהול בכירים באוניברסיטה העברית בירושלים ביניהם: סגן ראש מינהל הכספים, דיקן משנה מדעי הטבע והאחרון שבהם ראש אגף כוח אדם. יו”ר דירקטוריון חברת הגמל בין השנים 2011-2017. היה ממקימי היחידה לקשרי האוניברסיטה-קהילה, מרכז מעבדות הנוער ע”ש בלמונטה ומוזיאון המדע ע”ש בלומפילד בירושלים. כיהן מטעם האוניברסיטה העברית במועצות המנהלים של אקדמון, הוצאת הספרים ע”ש מגנס ומוזיאון המדע. כיום ממשיך בפעילות במכון הגיאולוגי הממשלתי, מרכז טיפוח יזמות (מט”י) ובית הנוער העברי בירושלים. כמו כן, מכהן כיו”ר עמותת ידידי הגן הבוטני.

שלום לכולם,

שמי שלומי זקן בעל תואר בוגר בחשבונאות וכלכלה ותואר שני במנהל עסקים מן האוניברסיטה העברית,

זה כחמש שנים אני מעורב באופן אקטיבי בתהליכי האסטרטגיה של האוניברסיטה העברית ובפרט בתוכנית ההבראה, ובבניית אסטרטגית הצמיחה של האוניברסיטה לשנים הבאות.

אני מעוניין לתרום מניסיוני בתחום התכנון האסטרטגי, שיפור תהליכים פנימיים וניהול הכספים להצלחת קופת הגמל. אני מאמין שהרקע הכלכלי העשיר שלי וכן היכרותי עם המערכת האוניברסיטאית והמעורבות שלי בתחום התכנון ארוך הטווח יוכלו להועיל ולקדם את מטרות הקופה ולתרום להצלחתה העתידית.

אשמח לשוחח עם כל עובד/ת אוניברסיטה ולדון בדברים לעומקם.

שלומי

בוגרת האוניברסיטה העברית בכלכלה ומחזיקה בתעודה במנהל עסקים לאקדמאים, בוגרת תכנית הכשרת דירקטורים מטעם האוניברסיטה העברית. מכהנת כיום כדיקנית משנה בדיקנט הסטודנטים לאחר קדנציה כעוזרת בכירה למנכ”ל.

במהלך 25 השנים בהן עובדת באוניברסיטה מילאה מגוון תפקידים ביחידות מטה ויחידות שטח תוך התמחות וטיפול בתקציבים ונושאים פיננסים שונים. חברה פעילה במספר דירקטוריונים של חברות בנות באוניברסיטה כמו גם בוועדות מרכזיות של הנהלת המוסד.

פרופ’ לב מוצ’ניק משמש כראש מחלקת מדעי המידע בבית הספר למנהל עסקים של האוניברסיטה העברית. הוא חוקר התפשטות של שינוי התנהגויות, הרגלי צריכה ודעות בחברה ובמיוחד כיצד תבניות ההתפשטות תלויות במערכות מידע, מדיה חברתית ופלטפורמות צרכנות. חלק ניכר ממחקרו  מוקדש לניתוח של נתוני עתק על התנהגות של אנשים ופיתוח שיטות להפקת תובנות מתוך נתונים אלה

פרופסור אמריטוס לכלכלה באוניברסיטה העברית, דיקן הפקולטה למדעי החברה באוניברסיטה העברית (1995-1999), יו”ר מייסד של רשות הספריות באוניברסיטה העברית (2003-2009), נשיא האגודה הישראלית לכלכלה (2009-2010),ונשיא האוניברסיטה הפתוחה (2013–2018).

פרופ’ רננה פרס היא חברת סגל בבית הספר למנהל עסקים באוניברסיטה העברית.

מתמחה בפיתוח מודלים מתמטיים לתיאור תהליכי שיווק וזרימת אינפורמציה ברשתות חברתיות.

המחקרים עוסקים בניסיונות לחזות ולבין כיצד פועלים תהליכי קבלת החלטות של לקוחות ומשקיעים, כיצד ניתן לחזות הצלחה של מיזמים, וכיצד ניתן להשתמש בניתוח של נתוני עתק ובשיטות של בינה מלאכותית ולמידת מכונה כדי לתאר דפוסים, לחזות התנהגויות, ולאתר הזדמנויות בשוק דינמי ומשתנה.

פרופ’ פרס היא בעלת ניסיון ניהולי בחברות היי-טק בישראל, המייסדת והמנכ”לית הראשונה של חברת Persay מקבוצת Comverse Technology.

בשלוש השנים האחרונות אני משמשת  כחברת דירקטוריון בקופת הגמל, ומשמשת ראש ועדת השיווק של הקופה. בתקופה זו הרחבנו את פעילות הקופה, ייעלנו ושיפרנו תהליכי עבודה, גייסנו עמיתים ועמיתות חדשים, ופתחנו תחומי השקעה מגוונים. בזכות מדיניות השקעות יצירתית ושיטתית, הצלחנו להשיג עבורכם תשואות נאות. הניהול המדוקדק גרם לכך שגם בתקופת משבר הקורונה, הפגיעה בעמיתים הייתה מינימלית. 

עמוד הויקיפדיה כאן

דח”צית, חברת ועדת השקעות, בעלת תואר ראשון (בהצטיינות) בכלכלה וסטטיסטיקה ותואר שני בסטטיסטיקה ומנהל עסקים מהאוניברסיטה העברית. מנהלת סיכונים מוסמכת מטעם GARP. בעלת ניסיון של כ-20 שנים בבנקאות, ביטוח ובניהול סיכונים פיננסיים. משמשת כיום כיועצת לגופים מוסדיים ובנקים בתחום ניהול סיכונים ואנליטקה.

כיהן כשר האוצר בממשלת ישראל בשנים 1996-1997 ובנוסף כיהן בשורה ארוכה של תפקידים ציבוריים בממשלה ובכנסת בתחומי הכלכלה, משפטים ובטחון לאומי. כיום מכהן כיו”ר הועד המנהל בבצלאל, האקדמיה לאמנות ולעיצוב בירושלים

דח”צ, יו”ר ועדת השקעות, בעל תואר ראשון במשפטים מאוניברסיטת תל אביב, תואר שני במנהל עסקים מאוניברסיטת ברקלי ומחזיק בתעודת CFA . בעל ניסיון של מעל 20 שנה באנליזה וניהול השקעות בשווקים גלובליים תוך דגש על השקעות אלטרנטיביות, הקצאת נכסים, מניות וחוב. כיום משמש כמנהל הפעילות בישראל של חברת ההשקעות הגלובלית פרנקלין טמפלטון.

חברי ועדת השקעות

דח”צ, יו”ר ועדת השקעות, בעל תואר ראשון במשפטים מאוניברסיטת תל אביב, תואר שני במנהל עסקים מאוניברסיטת ברקלי ומחזיק בתעודת CFA . בעל ניסיון של מעל 20 שנה באנליזה וניהול השקעות בשווקים גלובליים תוך דגש על השקעות אלטרנטיביות, הקצאת נכסים, מניות וחוב. כיום משמש כמנהל הפעילות בישראל של חברת ההשקעות הגלובלית פרנקלין טמפלטון.

חברת ועדת השקעות, בעלת תואר ראשון (בהצטיינות) בכלכלה וסטטיסטיקה ותואר שני בסטטיסטיקה ומנהל עסקים מהאוניברסיטה העברית. מנהלת סיכונים מוסמכת מטעם GARP. בעלת ניסיון של כ-20 שנים בבנקאות, ביטוח ובניהול סיכונים פיננסיים. משמשת כיום כיועצת לגופים מוסדיים ובנקים בתחום ניהול סיכונים ואנליטקה.

בעל תארים ראשונים בכלכלה ויחב”ל ותואר שני במינהל עסקים, מהאוניברסיטה העברית.    בעל תואר LLB מהקריה האקדמית אונו וחבר בלשכת עורכי הדין בישראל.

שירת בשורת תפקידים בכירים באוניברסיטה העברית, ביניהם: מנהל מחלקת התקציבים באגף הכספים, דיקן משנה בפקולטה לרפואת שיניים, ועוד.  במהלך תפקידיו צבר ניסיון רב בפיקוח וניהול הקמת בניינים ברחבי הקמפוסים השונים.

מלווה במשך שנים רבות את תיק הנדל”ן של קופת התגמולים לעובדי האוניברסיטה העברית, כולל כיו”ר ועדת הנדל”ן בחברה.

כיהן כחבר ועדת ההשקעות בחברת הגמל לעובדי האוניברסיטה בתקופות שונות לאורך העשור האחרון.

הכירו את ההנהלה

מוסמך האוניברסיטה העברית במנהל עסקים (מימון). בוגר אוניברסיטת בר אילן במדע המדינה וכלכלה. שימש ככלכלן במספר חברות לייעוץ כלכלי. הצטרף לקופת התגמולים בשנת 2005 בתפקיד סמנכ”ל כספים. בשנת 2014 התמנה לכהונת המנכ״ל.

גר באפרת, נשוי + 4

רואה חשבון בעל תואר ראשון בחשבונאות וכלכלה באוניברסיטה העברית
מנהל כספים בחברת הגמל לעובדי האוניברסיטה העברית
ניסיון קודם – מחלקת חשבות בזק, משרדי רואי חשבון שונים.

בוגר האוניברסיטה במנהל עסקים ויחסים בינלאומיים
הצטרף לחברה בשנת 2016 וכיהן במספר תפקידים שונים עד למינויו כמנהל התפעול והשירות בשנת 2020.
בעברו צבר ניסיון בתחום המכרזים הממשלתיים במשרד רואי חשבון מהשורה המובילה

בוגר החוג למתמטיקה באוניברסיטה העברית בירושלים. בעל רישיון סוכן שיווק פנסיוני מטעם משרד האוצר. עבד כרפרנט שרות לקוחות בתחום הביטוחי והפנסיוני, בסוכנות ביטוח מהמובילות
בירושלים. הצטרף לחברה ב-2011 ומרכז את השיווק הפנסיוני לעמיתים, שימור עמיתים וגיוס
עמיתים חדשים.

הרכב נכסי הקופה 2022

סך כל נכסי הקופה “גמל עד 50” 1,977,234 ₪ (באלפי ש”ח) נכון ל-31.12.22

סך כל נכסי “קרן השתלמות” 242,618 ₪ (באלפי ש”ח) נכון ל-31.12.22

סך כל נכסי הקופה “פיצויים” 68,895 (באלפי ₪) נכון ל-31.12.22 

סך כל נכסי הקופה “גמל מעל 60” 149,257 (באלפי ₪) נכון ל-31.12.22 

סך כל נכסי הקופה “גמל 50-60” 1,125 (באלפי ₪) נכון ל-31.12.22 

סך כל נכסי הקופה “גמל להשקעה כללי” 14,510 (באלפי ₪) נכון ל-31.12.22 

סך כל נכסי הקופה “גמל להשקעה מניות” 8,604 (באלפי ₪) נכון ל-31.12.22 

אמנת השירות שלנו

הצבנו לעצמנו כמטרה מרכזית מתן שירות מקצועי ואיכותי, השם במוקד תשומת הלב את העמית והעמיתה, תוך הקפדה על יישום ערכי היסוד של החברה ועקרונותיה.

ועדות

ועדת ההשקעות מתכנסת לפחות אחת לשבועיים ומופקדת על קביעת מדיניות ההשקעות והפיקוח על תיק ההשקעות.

המינוי לועדה כפוף לאישור רשות שוק ההון, ביטוח וחסכון ודורש השכלה ונסיון רלבנטים. בהתאם לדרישת הרגולציה, רוב חברי הועדה הינם נציגים חיצוניים, דהיינו:  אינם עמיתים בקופות.

 
חברי הועדה:
 
1. גב’ מירי סופרשטיין- יוסף- משמשת כיום כיועצת לגופים מוסדיים ובנקים בתחום ניהול סיכונים ואנליטקה.
2. מר עוזי יצחק, מנהל הפעילות בישראל של חברת ההשקעות הגלובלית פרנקלין טמפלטון
3. עו”ד רמי ברנט, לשעבר דיקן משנה בית הספר לרפואת שיניים, האוניברסיטה העברית בירושלים.
 
 
 
 

ועדת הביקורת מתכנסת כארבע עד שש פעמים בשנה.  אחראית על מערכי הביקורת, האכיפה המנהלית ואבטחת המידע.  כמו כן, משמשת כועדת מאזן, ועדת תיגמול וועדת איתור.

חברי הועדה נבחרים מקרב הדירקטוריון, בכפוף לאישור רשות שוק ההון, ביטוח וחסכון.  בהתאם לדרישות הרגולציה, רוב חברי הועדה הינם דירקטורים חיצוניים, דהיינו: חברי דירקטוריון שאינם עמיתים בקופות המנוהלות.

חברי הועדה:

1. יו”ר – מר דוד זקן, לשעבר המפקח על הבנקים בבנק ישראל.
2. מר דן מרידור, לשעבר שר האוצר ושר המשפטים.
3. מר שלומי זקן, בעל תואר ראשון בחשבונאות.

ועדת המינהל אחראית על תקציב הפעילות ושכר העובדים.  חברי הועדה מתמנים מתוך חברי הדירקטוריון.

חברי הועדה:

1. יו”ר – מר שמואל ציטרונבלט
2. גב’ עירית חרט, דיקן משנה בדיקנט הסטודנטים, האוניברסיטה העברית.
3. פרופ’ קובי מצר –  לשעבר נשיא האוניברסיטה הפתוחה.
4. מר דן מרידור – לשעבר שר האוצר ושר המשפטים. 

ועדת השיווק עוסקת במאמצי שיווק הקופות לעמיתים חדשים, מתוך מגמה להרחיב את ההון המנוהל על ידי החברה ובכך להוריד את דמי הניהול הנגבים מכלל העמיתים.   הועדה מתכנסת לפי הצורך.

חברי הועדה:

1. יו”ר –  פרופ’ רננה פרס, חברת סגל בבית הספר למנהל עסקים באוניברסיטה העברית.
2. גב’ עירית חרט – דיקן משנה בדיקנט הסטודנטים באוניברסיטה העברית.
3. פרופ’ לב מוצ’ניק – חבר סגל בבית הספר למנהל עסקים באוניברסיטה העברית.
4. מר שלומי זקן – מנהל היחידה לתכנון אסטרטגי באוניברסיטה העברית.

ביקורת פנים: רו”ח אפרת לוי תשובה

יעוץ משפטי: ארנון שגב ושות’

ניהול סיכונים: רועי בן ארי, פרובידנט

ציות ואכיפה: רו”ח ג’ורג’ פאנוס

רואי חשבון: EY